Google AdWords Nedir?

Adwords; Google’un hizmeti olan bir reklam servisidir. Markaların, kişilerin yani tüm reklamverenlerin verdikleri hizmet çeşitlerine göre farklılık gösteren reklam çeşitlerini içeren Google Adwords Reklamları her geçen gün daha fazla rekabetin yükseldiği bir platformdur.

remarketing

Neden Google Adwords Reklamları Yapmalısınız?

Bunun çok fazla sebebi olmakla beraber en basit olarak son kullanıcıya verdiğiniz hizmet ya da sattığınız ürünleri en hızlı şekilde pazarlayabileceğiniz alan Google Adwords reklam alanlarıdır. İyi optimize edilmiş ve doğru hedeflenmiş bir reklam stratejisi ile trafiğinizi ve cironuzu arttırmak mümkündür.

Adwords Reklamlarının Yararları Nelerdir?

- En önemlisi yukarıda bahsettiğimiz gibi en hızlı pazarlama stratejilerinden birisi olmasıdır. Özellikle yeni açılan bir şirketin hizmet ve ürünlerini duyurması için en çok ve en uygun maliyete sahip güçlü pazarlama alanlarından biridir.

- Erişim alanı. Hedef kitlenizin direkt olarak karşısına çıkarsınız. Belirlediğiniz anahtar kelimeler ve websitelerinde tamamen size uygun kişilere ulaşacak ve sitenize trafik sağlamış olursunuz.

- Kolay ölçülebilir. Google Adwords reklamları siteye eklenen kodlar sayesinde en ince ayrıntısına kadar ölçülebilme özelliğine sahiptir. Yaş grubundan, en çok aktif olunan saate, en çok kar getiren il ve bölgelere kadar birçok analize sahip olabilirsiniz. Google Analytics ile beraber kullanılıp farklı dinamikler de elde edilebilmektedir.

- Bütçelendirme. Bütçe tamamen sizin elinizdedir. İstediğiniz zaman harcamayı kısabilir, istediğiniz zaman harcamayı arttırabilirsiniz. Önemli olan hangi dönemlerde bütçeyi nasıl yöneteceğinizdir.

- Farklı reklam modelleri. En önemli şeylerden birisi de verdiğiniz hizmet için en uygun reklam modelinin seçilmesidir. Arama ağının yanında kullanılacak diğer dinamikler çok daha fazla geri dönüş sağlayabilmektedir.

Yup digital başarılarımız

Google Reklamlarında Dikkat Edilecek Noktalar

Google Adwords tarafında çalışma mutlaka dikkat etmeniz gereken şeyler vardır. Bunlardan bazıları;

- Boşa para harcamayın. Sizin için en değerli ve geri dönüşe en çok katkı sağlayacak reklam modelini ve anahtar kelimeleri seçmelisiniz. Aksi takdirde paranız tamamen boşa gider. Çünkü Google para harcatmayı çok sever.

- Optimizasyon. Yapılan reklamların sürekli olarak optimize edilmesi gerekmektedir. Hem anahtar kelime tarafında hem de bütçe ve reklam metinlerinde yapılacak düzenlemeler, daha düşük tıklama oranlarına daha yüksek dönüşüm getirebilir.​

- Reklamlarınızı genişletin. Arama ağında yapılacak reklamlarda daha çekici ve dolu reklam metinleri seçin, mutlaka sitelink kullanın, ekstra olarak telefon numarası ve adres bilgisi ekleyin. Bu tür reklamların tıklanma oranları her zaman çok daha fazla olacaktır.​

Google Reklam Ajansı Olarak Peki Biz Neler Yapıyoruz?

adwords başarı

- Google Partner ajansıyız.Google Adwords reklamlarındaki en son yenilikleri takip ediyor, Google Türkiye ekibi ile performansımızı arttırmak için yapabileceklerimiz hakkında toplantılar yapıyoruz.

- Yup Digital olarak öncelikle sitenizi analiz ediyoruz. Hangi reklam kampanyalarının kullanılabileceğini, hangi ürün ya da hizmetlere reklam açmamız gerektiğini ve en önemlisi en az harcamaya nasıl en çok dönüşümü getirebileceğimizin analizini yapıyor ve planlıyoruz.

- Sürekli optimize ediyoruz. Bize en iyi sonucu sağlayacak reklam modelini bulana kadar düzenleme yapıyoruz. Bu düzenlemeleri hem anahtar kelime bazında hem de tıklama başı maliyet bazında gerçekleştiriyoruz.

- Tamamen şeffafız. Herhangi bir panel kullanmıyoruz. Google tarafında biz ne görüyorsak siz de onu görüyor yapılan her değişikliği takip edebiliyorsunuz.

- Raporlama. Kendi içimizde sürekli optimizasyon yaparken raporlama yapıyoruz. Müşterilerimize de aylık raporlar sunuyoruz. Mevcut durum değerlendirilip üstüne artı değerler katıyoruz. Hedefimiz her zaman daha fazlası...

Google AdWords Reklam Türleri

AdWords hesaplarını kurgularken, dönüşüm getirebilecek tüm reklam modellerini sektör bazında araştırıyoruz. Google AdWords reklamlarında mutlaka önerdiğimiz reklam türleri;

- Google Arama Reklamları.%95'lik pazara sahip Google'da kullanıcılar arama yaptıklarında mutlaka ürün veya hizmetinizi kullanıcıların karşına çıkarıyoruz. Bu reklam türünde genel olarak dönüşüm oranları daha yüksektir. Fakat arama reklamlarıyla satış yapamadığımız kullanıcıları diğer reklam türleri ile tekrardan karşısına çıkıp ürün veya hizmetimizi almasına ikna etmeye çalışıyoruz. Arama reklamları AdWords hesaplarının vazgeçilmez reklam türlerinden biridir.

- Ürün Listeleme Reklamları. Bu reklam türünün en büyük özelliği arama ağında kullanıcılar karşısına ürün görseli, ürün adı, fiyat ve marka ile çıkmak. Satışa giden yolda inanılmaz bir etkisi olan Ürün Listeleme Reklamlarını özelleştirip, kurguluyoruz. Her markanıza, kategorinize ve ürünlerinize göre tıklama başı maliyetleri belirleyebiliyoruz.

- Remarketing Kampanyaları. Tüm reklam türlerini kullanarak sitemize getirdiğimiz kullanıcılar çoğu zaman sitemizden istediğimiz işlemleri yapmadan gidebiliyorlar. Tam burada o kullanıcılara tekrardan kendimizi hatırlatmak tekrardan sitemizi ziyaret etmesini sağlamak için Remarketing kampanyalarını kullanıyoruz. Remarketing kampanyalarını kullanırken Google Analytics en büyük yardımcımız oluyor. Kullanıcıların her birinin davranışı aynı olmadığu gibi bizim de tüm kullanıcıları tek bir liste içerisinde toplamamız yanlış. O yüzden Google Analytics yardımıyla sitemize gelen kullanıcıları segmentlere ayırıyoruz.

- Mobil Reklamlar. Mobilin her geçen gün üstüne katarak büyüdüğü yadsınamaz bir gerçek. Yeni müşteriler bulma konusunda mobil reklamlar zamanla her web sitesinin vazgeçilmez reklam modeli haline geliyor. Mobil reklamları en etkili şekilde kullanıp yeni müşteri kazanamı sağlıyoruz.

- Görüntülü Reklamlar. Özellikle marka bilinirliği yaratmak için kullandığımız görüntülü reklam türlerinde istediğimiz konularda, ilgi alanlarında ve direk seçebileeğimiz web sitelerinde reklamlar kurguluyoruz.


Google Adwords Reklamları Hizmeti İçin Hemen İletişime Geçin!


Aramak istediğini kelimeyi girin.

Veya

Biz Cevap Verelim!

×
×