Seo Nedir?

Seo yani arama motoru optimizasyonu, en basit tabirle sitenizi arama motorlarında en iyi şekilde performans gösterecek şekilde yaptığınız çalışmalardır diyebiliriz. Digital pazarlama çalışmalarının en önemli kollarından biridir. Gerek arama motorları gerek de kullanıcılar için yapılması gerekir.

seo

Neden Seo Yaptırmalıyım?

Sebebi çok basit. Seo uzun vadede size en fazla trafik ve ciro getirecek olan pazarlama bölümüdür. Eğer bir web siteniz varsa o siteye gözünüz gibi bakmalısınız. Ona gereken ilgiyi göstermelisiniz ki Google da size ihtiyacınız olan şeyleri versin. Sadece web sitesini açıp herhangi bir pazarlama çalışması yapmadan istenilen seviyelere gelmek maalesef mümkün olmuyor. Kullanıcıların herhangi bir ürün ya da hizmeti almadan önce %87 (Thinkwithgoogle) oranında arama motorlarını kullandığını düşünürsek üst sıralarda yer almanın ne kadar önemli olduğunu anlayabiliriz. Her geçen gün daha da artan arama motoru kullanma alışkanlığını, kendi lehinize döndürmek için gerekli çalışmaları yapmazsanız işinize ihanet etmekten başka bir şey yapmamış olursunuz.

Seo’nun Yararları Nelerdir?

- Seo çalışmalarının yararlarından bahsedecek olursak; başarılı bir şekilde yapılan web sitesi arama motorlarında üst sıralarda yer alacaktır. Bu da beraberinde daha fazla trafik ve ciro getirecektir. Yani kısaca üst sıralarda yer almak size para, itibar, kullanıcı ve güven kazandırır.

- Uzun süreli kalıcılık sağlar. Her ne kadar arama motorlarında üst sıralara çıkmak için planlı ve uzun bir süreç gerekiyorsa da bu sağlandığı zaman size getirisi çok daha fazla olacaktır. ​

- Bilinirlik. Ne kadar çok anahtar kelimede üst sırada olursanız kullanıcıların o kadar çok aklında kalırsınız ki bu aslında en önemli kriterlerden birisi.

- Google gözünde düzgün bir site size Adwords çalışmalarında yardımcı olur. Kalite puanlarınızın düşmesi maliyetinizin düşmesini ve daha az reklam bütçesi ayırmanızı sağlar.

seo

Arama Motoru Optimizasyonda Önemli Noktalar

Arama motoru optimizasyonu çalışmaları yaparken aklımızdan hiç çıkarmamamız gereken şeylerden bazıları da şunlardır.

- Kullanıcıların %60’tan fazlası arama sonuçlarının ilk 3 sonucu tıklıyor. Yani ilk sayfada olmak da yetmeyebiliyor. Hedef her zaman ilk 3 sıraya hatta ilk sıraya gelmek olmalı.

- Google tarafında bir de Adwords reklamı verilen bir sektördeyseniz alt sıralarda yer almak alacağınız trafiği daha da düşürecektir. ​

- Seo çalışmaları hiçbir zaman aceleye getirilmemeli. Planlı ve olabildiğince doğal çalışmalarla daha yavaş ama kalıcı sonuçlar hedeflenmeli.

Seo Ajansı Olarak Peki Biz Neler Yapıyoruz?

seo

- Yup Digital olarak seo analizi yapıyoruz. Web sitesinde nelerin yanlış ya da eksik olduğunu belirliyor daha sonra bu yanlış ve eksikleri düzeltmek için rapor çıkartıyoruz.

- Anahtar kelime ve hedefler belirliyoruz. Bu anahtar kelimeleri hem bilinirliğinizi arttıracak hem de cironuzu etkileyecek şekilde belirliyoruz. Bazen hiç beklemediğiniz anahtar kelimeler sizin vazgeçilmeziniz olabilir.

- İçerik kraldır diyor herkes artık bunu biliyoruz. Biz de sitenizde olması gereken içerikleri belirliyoruz.

- Backlink analizi yapıyoruz. Sitenize gelen linkleri kontrol ediyor ve zararlı olanları Google’a bildiriyoruz. Sitenize gelen zararlı linkler bir süre sonra başınızı inanılmaz derecede ağrıtacaktır.

- Rakip analizi yapıyoruz. Rakipleriniz neler yapıyor, hangi sıralamalarda yer alıyor ve hangi anahtar kelimelere çalışıyorlar bunları belirliyoruz.

- Search Console ve Analytics üzerinden kullanıcı deneyimlerini yorumluyoruz sizin için doğru stratejiler belirliyoruz.

Çalışma Standartlarımız Anahtar Kelime Odaklı mı?

SEO çalışması ile sitenize nitelikli organik trafik akışının arttırılmasını hedefliyoruz. Bu sebepten birkaç anahtar kelimeye odaklanmak yerine, şirketiniz ile ortak olarak belirleyeceği en çok nitelikli trafik akışı sağlayacak anahtar kelimeler ve bu kelimelerin varyasyonları üzerinde çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmaları yaparken arama motorlarının yazılım güncellemeleri kontrol ediyor ve ayrıca sizin için en önemli anahtar kelimelerde hangi sırada olduğunuzu, ne kadar organik trafik aldığınızı aylık periyotlarda Analytics, WMT, Positionly vb. analiz araçlarıyla sizlere raporluyoruz.

SEO Çalışmaları Sitem İçin Risk Teşkil Ediyor mu?

YUP Digital olarak Seo çalışmalarımızı Google ve diğer arama motorlarının algoritma yapılarına göre gerçekleştiriyoruz.​ Siteniz için zarar teşkil edecek hiçbir çalışma yapmayacağımızın garantisini veriyoruz.

Kullandığımız SEO Araçları

seo araçları

Ücretsiz SEO Analizi İçin Hemen Bizimle İletişime Geçin!


Aramak istediğini kelimeyi girin.

Veya

Biz Cevap Verelim!

×
×