Markanızı Instagram Reklamları ile Kitlenize Ulaştırın

1 milyarlık Facebook satışı sonrasında reklam konusuna daha da ağırlık veren Instagram ekibi, Amerika ve Avrupa’da başlatılan reklamlarını Türkiye’ye de açtı. Dünya üzerinde 400 milyonu, Türkiye’de de 10 milyona yakın kullanıcısı bulunan Instagram aslında sosyal medya araçları arasında hedef kitlesi en belli olanlarından. Birçok kanala hitap etmesinden dolayı da ilgi şimdiden çok fazla görülüyor.

Instagram Reklamı Nasıl Verilir?

Instagram şu an için “İnternet Sitesine Tıklamalar” , “Video Görüntülemeleri” ve “Uygulama Yüklemeleri” olmak üzere üç şekilde yapılabiliyor.

Reklamları kurgulamak için Instagram hesabı zorunlu tutulmuyor ama mutlaka Facebook reklam hesabı olmak zorunda.

Business Manager hesabının bulunmasının bazı avantajları bulunuyor. Örnek olarak; reklamınıza yapılan yorumlara cevap vermek ya da silmek için Business Manager hesabınızın olması gerekiyor.

Hedeflemeler Facebook reklam hedeflemeleriyle aynı şekilde yapılıyor. Hedef kitlenizi belirlerken Instagram’ı düşünerek belirlemenizde yarar var.

Reklam mecralarına bakıldığı zaman Adwords ve Facebook tarafında verimli olmayan sektörlerin Instagram üzerinde başarı sağlama şansı daha fazla görünüyor. Özellikle küçük işletmeler için vazgeçilmez bir alan olacak gibi görünüyor. Siz de Instagram’da reklam vermek istiyorsanız buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Aramak istediğini kelimeyi girin.

Veya

Biz Cevap Verelim!

×
×